יועץ מס לעצמאים ולחברות בע"מ

יועץ מס – פתח דברים

מאת רו"ח אלעד לשם.
יועץ מס נמנה עם בעלי המקצוע בענף מתן שירותים בתחום המיסוי, שהוסמך והוכשר לעסוק במקצוע בדומה לרואה חשבון. עם זאת לרואה החשבון תחומי אחריות מקיפים ורחבים מאלה של יועץ המס מפאת תקופת ההכשרה האקדמית הארוכה הנדרשת לצורך קבלת רישיון רואה חשבון. 

יועץ מס – תפקידו ותחומי אחריות

הלימודים להכשרת יועצי מס נמשכים כשנה ותכני הלימוד הנם בתחום המסים. הכשרת רואי חשבון נעשית במסגרת לימודים אקדמיים שנמשכים ארבע שנים. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים ידע בכל תחומי החשבונאות והמיסוי. לאחר לימודי התואר נדרשת שנה נוספת של לימודים לצורך הכנה למבחני מועצת רואי החשבון (שנת השלמה). בהמשך תקופת ההכשרה נדרשות שנתיים נוספות של התמחות במשרד רואי חשבון לצורך קבלת רישיון מלשכת רואי החשבון. 

תפקידם של יועצי המס ורואי החשבון חופפים, אך נבדלים בסוג ההכשרה והסמכויות שיש לכל בעל מקצוע במסגרת תפקידו. יועץ המס מסייע לבעל העסק במתן שירותים חיוניים מול רשויות המס כדוגמת: פתיחת תיקים ברשויות המס, שירותי הנהלת חשבונות בעסק, סיוע בהגשת דיווחים שוטפים לרשויות המס, הגשת דו"ח מס הכנסה שנתי והכנת דו"ח הצהרת הון ליחידים עצמאיים בלבד, הכוונה בניהול ספרי העסק, ייעוץ מס שוטף במהלך חיי העסק תוך בחינת שיקולי המס ומיצוי זכויותיו של בעל העסק. התפקיד מצריך בקיאות רבה מפאת האחריות הרבה המוטלת על כתפיו. יועץ מס אינו מורשה לערוך דוחות כספיים מבוקרים של חברה בע"מ ולחתום עליהם. 

רואה חשבון – תפקידו ותחומי אחריותו

בדומה ליועץ מס, רואה חשבון מעניק שירותי ליווי וייעוץ בתחום המיסוי לחברות וליחידים עצמאיים החל משלב הקמת העסק ולאורך כל הפעילות העסקית, מלווה עסקים ומייצגם מול רשויות המס, אולם רואה חשבון יכול לייצג כל בעל עסק מול כל רשות מס בארץ ואף לחוות את דעתו על דוחות כספיים של חברות ולספק בהקשרה אישורים פיננסיים הנדרשים ע"י מוסדות הבנקים ורשויות המס. תפקיד רואה חשבון העיקרי הוא לבקר את הדוחות הכספיים של חברות ולעקוב אחר הפעולות החשבונאיות שנרשמו בעסק ובסיומה של הביקורת – לחוות דעתו על הדוחות הכספיים ולכן מוטלת עליו אחראיות גדולה ונדרשת ממנו בקיאות בדיני המס ותקני חשבונאות. לימודי ראיית חשבון מקיפים ועמוקים מלימודי ייעוץ מס ולכן רואי החשבון בעלי סמכויות רבות ורחבות מסמכויותיו של יועץ המס. כל פעולה עסקית לא תהיה מושלמת ללא טביעת עין מקצועית של רואה חשבון, שתספק ניתוח אובייקטיבי ומיומן של הדוחות הכספיים. לא אחת, חוות דעתו של רואה חשבון משנה לחלוטין את התפיסה הראשונית אודות העסק ויכולה אף להיות משמעותית בהתחקות אחר המודל הכלכלי הנכון.

אודות משרדינו בתל אביב

משרד רואה חשבון אמנון בן שושן הנו משרד רואה חשבון במרכז הארץ, המספק שירותי ראיית חשבון לחברות וייעוץ מס בתחום המיסוי הישראלי ומיסוי בינלאומי (מיסוי הכנסות ישראלים בחו"ל שיצאו לרילוקיישן, תושבים חוזרים, קביעת מעמד התושבות, ליווי הליך ניתוק תושבות) לשורה ארוכה של לקוחות, תוך הקפדה על שירות מקצועי, קשר אישי וזמינות גבוהה.

אהבתם את המאמר ? שתפו עם החברים

לצור קשר

תן לנו להכיר את העסק שלך

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

דפים

דף הבית

קצת עלינו

מאמורים

צור קשר

השירותים הלנו

ליווי לעסק

חשבונאות

ניהול עסקים

ניהול עסקים

חשב שכר בכיר

להתייעץ עם אחד המומחים שלנו

בטחיש ג'אודת

מנהל

ניבאל גוהרי

שירות ביטוח לעסקים ולפרטיים

זהוה מלאק

הנהלת חשבונות עצמאיים

דעבוס שיפאא

הנהלת חשבונות חברות ועצמאים

נעים להכיר

נעים להכיר

נעים להכיר

נעים להכיר