פתיחת חברה בישראל

פתיחת חברה – פתח דברים

פעילות עסקית בישראל ניתן לקיים הן באמצעות פעילות עצמאית והן באמצעות הקמת חברה בע"מ. למידע על הקמת חברה בארה"ב לחץ כאן. 
התאגדות כחברה בע"מ מזניקה את תדמית העסק בעיני לקוחות פוטנציאלים ואף טומנת בחובה יתרונות נוספים. חברה בע"מ הנה התאגדות של אדם אחד או מספר אנשים לצורך ביצוע פעילות עסקית, בדרך כלל למטרות רווח. חברה מנוהלת ע"י דירקטוריון והמחזיקים במניות החברה נקראים "בעלי מניות". פתיחת חברה בע"מ ללא קבלת סיוע וייעוץ מס מרואה חשבון, עלולה להוביל להתנהלות לקויה מול רשויות המס בתחילת הדרך ואף בטווח הארוך. רואה חשבון מסייע לחברה לנתב בחכמה את דרכיה ומהלכיה מבחינת שיקולי מס והיבטים חשבונאיים. כל פעולה עסקית לא תהיה מושלמת ללא טביעת עין מקצועית של רואה חשבון, שתספק ניתוח אובייקטיבי ומיומן של פרמטרים המרכיבים את המודל העסקי, ומתייחסים לסוגיות בנושאים של מס הכנסה (והטבות מס), מע"מ, ביטוח לאומי, העסקת עובדים, הוראות ניהול ספרים וכדומה. 

יתרונות בהתאגדות כחברה

ישנם יתרונות וחסרונות המאפיינים בפתיחת חברה. חברה בע"מ מקנה מעמד רציני ומכובד יותר בעיני לקוחות, חוסכת בתשלומי הביטוח הלאומי ובמקרים מסוימים גם במס הכנסה.
אחד היתרונות הבולטים בהתאגדות והקמת חברה בע"מ, הנה הגנה משפטית בעת היקלעות לקשיים כלכליים מול ספקים ובנקים. רואה החשבון יבחן את נתוני הפעילות העסקית העתידית, וייעץ ללקוח על סוג הישות הנכונה והמשתלמת. לקריאה מורחבת בנושא יתרונות וחסרונות בהקמת חברה, לחץ כאן. 

ייעוץ עסקי ראשוני טרם הקמת חברה

קיימת חשיבות רבה בקבלת ייעוץ, טרם ביצוע פעולת ההקמה דה פקטו שמטרתו להקנות לבעלי מניות את המידע הנחוץ לצורך גיבוש החלטה מושכלת. במהלך הייעוץ ייבחן הצורך של הקמת החברה ומהות פעילותה. תינתן סקירה ראשונה של השלכות פעילות החברה על חובת הדיווח ותשלום המס לרשות המסים בישראל, יתקיים דיון על צורת ההתאגדות המתאימה ותותווה דרך ההתנהלות הנכונה של החברה מול רשויות המסים. מדובר בייעוץ עסקי מקיף אודות כדאיות הקמת חברה, שבו יידונו הנושאים כמפורט להלן:

  1. מטרות וצרכים של בעל העסק טרם הקמת העסק.
  2. בחינת סוג הפעילות הרצוי בעת הקמת החברה – בפן המיסוי,  הכלכלי, המשפטי והאישי.
  3. סוגיות הקשורות בהעסקת עובדים, שיקולי מס בהעסקת עובדים, ניהול עובדים בפן המקצועי, הכלכלי והמשפטי. 
  4. בחינת עמידה בקריטריונים לפני כניסה לענף פעילות עסקי.
  5. הוראות ניהול ספרי העסק- הוצאת חשבוניות, הזמנות, קבלות, הפקדות בבנק וכו’.
  6. ניהול תזרים מזומנים בעסק והתנהלות מול הבנק. סקירת האפשרויות למימון הפעילות.
  7. ייעוץ מס שוטף- התנהלות נכונה מול רשויות המס ואופן ההתנהלות מול כל רשות.
  8. ניתוח השקעות ברכוש קבוע והוצאות שוטפות כגון- שכר דירה, אחזקה, משרדיות, קבלני משנה, רכב, שיווק ופרסום, רכוש קבוע וכדומה.
  9. ניתוח הוצאות עסקיות לצורכי מס הכנסה ומע"מ.
  10. שירותיי ראיית חשבון, ביקורת, דוחות כספיים ודוחות מס מבוקרים.

מטרת הייעוץ העסקי הנה לסייע לבעל העסק לזהות את נקודות התורפה ולספק כלים שימושיים לניהול ולהצלחה עסקית.
הייעוץ עסקי מאפשר לבעל העסק לקבל את התמונה הרחבה, מתוך התבוננות מבחוץ פנימה  מצד אדם בלתי תלוי.

פתיחת חברה – רישום ברשם החברות

השלב הבא, הוא פנייה אל רשם החברות והגשת מסמכי יסוד וטפסים רלוונטיים. בין היתר טופס ראשוני להגשת הרישום, הבקשה עצמה, אישורים על תשלום אגרות, תקנון החברה והצהרות מטעם בעלי המניות והדירקטורים. רישום החברה ברשם החברות מחייב ליווי עורך דין.

פתיחת תיקים ברשויות המס

בשלב הבא, מסייע משרד רואי החשבון ברישום החברה ברשויות המס ובהגשת הבקשה בצרוף כל המסמכים הנלווים לצורך פתיחת תיק חברה במס הכנסה, במע"מ, וביטוח לאומי – אם ישנה כוונה להעסיק עובדים. רואה החשבון המייצג יבצע עבור החברה את כל הפרוצדורות הנדרשות מול רשויות המס תוך הקפדה אחר דרישות הרשויות, פקודת מס הכנסה, תקנות והחוקים.

ליווי מול הבנקים

פתיחת חברה דורשת גיוס אשראי עבור רכישת מלאי וציוד, משכורות, תשלומי שכירות, ארנונה וכדומה.
לכן, על הבעלים לפנות אל הבנקים תוך הגשת המסמכים הדרושים, כגון תקנון חברה, פרוטוקול מורשה חתימה ותעודת הרישום מרשם החברות. רואה החשבון המייצג יסייע בכל ההיבטים הקשורים בפתיחת חשבון, ובמידת הצורף אף ינהל עבור הבעלים משא ומתן מול נציגי הבנק. זאת, במטרה להשיג את תנאי האשראי הטובים ביותר בעמלות מופחתות, כולל קבלת הלוואות בריביות נמוכות ובפריסות תשלומים נוחות ומשתלמות.

סיכום – פתיחת חברה בע"מ

מאחורי כל מהלך פיננסי (חד פעמי או שגרתי) עומדים היבטי מס ושיקולים כלכליים.
רק פנייה לרואה חשבון תוכל לבור את המוץ מן התבן ולכוון את החברה לדרך הפעולה הטובה ביותר.

קישורים שימושיים 

יתרונות בפתיחת חברה – ניתן לקרוא בהרחבה במאמר המקושר.
הקמת חברה בארה"ב- בקישור הבא. 

אודות משרדינו 

פתיחת חברה נמנית עם השירותים הניתנים על ידי משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות'.
המשרד מנוסה בליווי חברות החל משלב ההקמה ופתיחת תיקים ברשויות וכן לכל אורך הפעילות העסקית של החברה תוך שימת דגש על מתן שירות אישי מותאם ובחינת היקף פעילותה וצרכיה. המשרד מלווה ומייצג את לקוחותיו בכל שלבי העסקה בהיבט המיסוי, החל מתכנון המס טרם ביצוע העסקה, כתיבת חוות דעת, עריכת דוחות כספיים ובמקרה הצורך גם ייצוג בדיוני שומה ומחויב לסטנדרטים גבוהים של שירות, ידע מקצועי, כתיבה, ואינטגרציה בין תחומי המס השונים, לרבות הכרות עם התקינה החשבונאית. אתר המשרד מהווה פלטפורמה עשירה של מאמרים ומידע מקצועי בתחום המיסוי הישראלי והבינלאומי. 

אהבתם את המאמר ? שתפו עם החברים

לצור קשר

תן לנו להכיר את העסק שלך

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

דפים

דף הבית

קצת עלינו

מאמורים

צור קשר

השירותים הלנו

ליווי לעסק

חשבונאות

ניהול עסקים

ניהול עסקים

חשב שכר בכיר

להתייעץ עם אחד המומחים שלנו

בטחיש ג'אודת

מנהל

ניבאל גוהרי

שירות ביטוח לעסקים ולפרטיים

זהוה מלאק

הנהלת חשבונות עצמאיים

דעבוס שיפאא

הנהלת חשבונות חברות ועצמאים

נעים להכיר

נעים להכיר

נעים להכיר

נעים להכיר